Üç bant bilardo

Üç Bant Bilardo

BilardoMaxBİLARDO TOPLARI

Üç bant bilardo, standartlara uygun masalarda 3 top ile oynanır. Beyaz ve sarı toplar ıstaka toplarıdır (cue balls) ve oyunculara aittir. Kırmızı top (object ball) herhangi bir oyuncuya ait değildir.

BilardoMaxÜÇ BANT BİLARDODA SAYI

Üç bant bilardoda sayı almak için, oyuncu kendi topunu masadaki diğer iki topa isabet ettirmesi gerekir. Ancak oyuncunun topu masadaki ikinci topa değmeden önce en az üç banta vurmalıdır.

BilardoMaxBANT ATIŞI

Carom bilardo olarak tanımlanan, deliksiz bilardonun tüm disiplinlerinde oyuna bant atışı ile başlanır. Bant atışı için sarı ve beyaz toplar (sarı top solda olmak kaydı ile) uzun bantta 2. diabant hizasına ve banttan 20-25 cm açığa konur.

BilardoMaxToplar karşı kısa banta çarptıktan sonra, bulunduğumuz kısa banta yakın bırakılmaya çalışılır. Kendi topunu yakın bırakan oyuncu bant atışını kazanmış kabul edilir. Bu oyuncu oyuna başlama veya rakibi başlatma hakkını kazanır. Oyuna başlayacak olan oyuncu BEYAZ topu seçmek zorundadır.

ASO VURUŞU

Artistik bilardo hariç diğer bütün branşlarda oyun aso vuruşu denilen pozisyonla başlar. Kırmızı top, kısa bantların orta ekseni ile uzun bantlardaki ikinci diabantların birleştiği noktaların birinde durur. Bu noktanın simetriği olan diğer noktaya sarı top konur. Oyuna başlayacak olan oyuncunun topu, yani beyaz top ise sarı topun sağı ve solundan 18.25cm mesafedeki işaretlenmiş olan noktalardan birine yerleştirilir.

Temel Bilardo EğitimiTüzül Bilardo Sistemleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir