Live Score

Turnuva Statüsü

Değerli BilardoMax ailesi,

Bu yıl 20.sini düzenleyeceğimiz BilardoMax ligi toplam 250 katılımcı ile organize edilecektir. Davetli 10 sporcumuz, turnuvaya ilk 32’den itibaren dahil olacaklardır.

Daniel Sanchez, Adnan Yüksel, Murat Naci Çoklu, Can Çapak, Tayfun Taşdemir, Birol Uymaz, Murat Tüzül, Gökhan Salman, Hakan İncekara, İsmail Dikmen…

Fiks oyuncular dışındaki tüm arkadaşlarımız turnuvaya birinci turdan itibaren başlayacaklardır, geçmiş dönemdeki başarılar seri başı uygulamasında taban kabul edilecektir. Yetki turnuva tertip komitesinindir.

1.TUR:
12’şer kişiden oluşan 20 adet birinci tur gruplarından 6’er kişi bir üst tura yükselecektir.
Toplam 120 kişi ve bu turda elenen 8 kişi toplam 128 kişi 2. tura yükselmeye hak kazanır.
Elenenler arasından alınacak olan 8 kişi turnuva tertip komitesi tarafından belli kriterler dikkate alınarak belirlenecektir. Sporcunun tüm maçlarını yapmış olması, fair play’e uygun olması ve gösterdiği performans dikkate alınacaktır.

Sıralama kriteri; önce puan, çektiğin sayı çekilen sayı farkı, eşitlik halinde müdahil iki oyuncu arasındaki maç neticesi, o da eşitse handikapı yüksek olan oyuncu, o da eşitse turnuva tertip komitesi kararı dikkate alınarak sıralama oluşturulacaktır.

2.TUR:
4’er kişiden oluşan 32 adet ikinci tur gruplarından 2’şer kişi bir üst tura yükselecektir.
Toplam 64 kişi 3. turu oynamaya hak kazanır.

Sıralama kriteri; önce puan, ulaşılan sayı yüzdesi, eşitlik halinde müdahil iki oyuncu arasındaki maç neticesi, o da eşitse handikapı yüksek olan oyuncu o da eşitse turnuva tertip komitesi kararı dikkate alınarak sıralama oluşturulacaktır.

3.TUR:
4’er kişiden oluşan 16 adet üçüncü tur gruplarından 2’şer kişi bir üst tura yükselecektir.
Toplam 32 kişi ve elenen 1 kişi toplam 33 kişi 4. Turu oynamaya hak kazanır. Elenenler arasından alınacak olan 1 kişi turnuva tertip komitesi tarafından belli kriterler dikkate alınarak belirlenecektir. Sporcunun tüm maçlarını yapmış olması, fair play’e uygun olması ve gösterdiği performans dikkate alınacaktır.

Sıralama kriteri; önce puan, ulaşılan sayı yüzdesi, eşitlik halinde müdahil iki oyuncu arasındaki maç neticesi, o da eşitse handikapı yüksek olan oyuncu o da eşitse turnuva tertip komitesi kararı dikkate alınarak sıralama oluşturulacaktır.

4.TUR:
3’er kişiden oluşan 11 adet ikinci tur gruplarından 2’şer kişi bir üst tura yükselecektir.
Toplam 22 kişi ve 10 fiks sporcu final turnuvasını oynamaya hak kazanır.

Sıralama kriteri; önce puan, ulaşılan sayı yüzdesi, eşitlik halinde müdahil iki oyuncu arasındaki maç neticesi, o da eşitse handikapı yüksek olan oyuncu o da eşitse turnuva tertip komitesi kararı dikkate alınarak sıralama oluşturulacaktır.

FİNAL GRUBU:
4’er kişiden oluşan 8 adet final turnuvası gruplarından 2’şer kişi bir üst tura yükselecektir.
İlk 16’dan itibaren turnuva eleme usulü merdiven sistemi ile finale kadar devam eder ve neticelenir.

Final turnuvası sıralama kriteri; önce puan, ulaşılan sayı yüzdesi, eşitlik halinde müdahil iki oyuncu arasındaki maç neticesi, o da eşitse handikapı yüksek olan oyuncu bir üst sırada yer alacaktır.

İlk turdan final turu dahil tüm maçlarda son vuruş hakkı vardır. Beraberlik halinde penaltı atışları yapılacaktır..

Bu yıl ligimizdeki her turdaki performans handikapların turnuva tertip komitesi tarafından yeniden gözden geçirilmesine imkan verecektir. Uygun gördüğü her an komitenin handikaplara müdahale hakkı vardır…

Final grubu öncesinde oynanan tüm turlarda kullanılan handikap sistemi ve belirlenen sayılar bu turda dahil olan sporcuların kendi aralarındaki güç dengesi dikkate alınarak turnuva tertip komitesi tarafından belirlenecektir.

Final turlarında ise, fikslerin dahil olmadığı bir önceki turlarda çekilen sayılar dikkate alınmadan bu sporcuların dahil olmasıyla aralarındaki güç dengesi ve fiks sporcuların çektikleri sayı baz alınarak tamamen yeniden belirlenecektir.

40 saniye kuralı varmış gibi oynanması rica olunur. Turnuva tertip komitesinin zaman konusun kötüye kullanmak isteyen arkadaşlarla ilgili uyarı ve diskalifiye dahil tam yetkisi vardır

Organizasyon tarafından maçlar her iki oyuncu tarafından da en uygun gün ve saate ayarlanmaya çalışılacak ama ağırlıklı olarak saat 17:00 den sonra oynanacaktır.

Maç sırası özellikle gruplardaki tüm maçlar sportif direktör tarafından belirlenecek ve bu durumun dışına çıkılmayacaktır.

Turnuva maçlarımızın salonumuzun doğal ortam şartları içinde oynanacağını ve konuyla ilgili salon içerisinde çok anormal (!) bir durumla karşılaşılmadığı takdirde kimseye bu konuyla ilgili bir uyarı yapılmayacaktır. İlk 32 maçlarıyla beraber turnuva ortamı sağlanacaktır.
Yaklaşık 1800 maçlık bu maratonda salonumuzun normal işleyişinin ve mevcut salon konforunun ancak bu şekilde sağlanabileceğini düşündüğümüzü sizlerle bir kere daha paylaşmak isteriz.

Giriş ücreti 60 TL’ dir. Giriş ücretinin ilk gruplardaki 3 maç tamamlanana kadar verilmesi önemle rica olunur.
Klasikleşmiş olan 5 TL sistemi artık uygulanmayacaktır.

20. “MODELTEX KÜRK” Handikaplı BilardoMax Ligi” nin bir ödül turnuvası değil bir prestij turnuvası olduğunun altını bir kez daha çizmek isteriz.

Toplanan giriş ücretlerinin tamamı ödül sistemine katkı olarak eklenecek olup sponsor görüşmelerimiz devam etmekte ve kısa süre içerisinde ligimize katkıları belli olacaktır. Akabinde ödüllerimiz ve hediyelerimiz 2. tur maçları başlamadan açıklanacaktır.

Ana sponsorumuz “MODELTEX KÜRK” dışında “www.bilardo.com.tr” turnuvamızın yayın sponsorluğunu ve yardımcı sponsorluğunuz üslenmişlerdir, yardımcı sponsor katkısı olarak bazı firmalarla görüşmelerimiz devam etmekte olup kısa süre içinde neticelenek ve 2. tur öncesinde ilan edilecektir. Başta “MODELTEX KÜRK olmak üzere tüm sponsorlarımıza katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz.

Turnuvaya katılan arkadaşlarımız yukarıda açıklanan şartları kabul etmiş sayılır.
Tüm katılımcılarımıza başarılar dileriz…

Turnuva Tertip Komitesi;
İlhan Aydın, Murat Tüzül, Şenol Doğan, Zihni Özil, Adnan Albaş, Umut Ankara

Turnuva Direktörü; İlhan Aydın
BilardoMax

Max Ligi