3C Survival Masters Türkiye’de


Kore’de düzenlenen 3C Survival Masters serileri ilk defa başka bir ülkede yapılacak. 21-24 Ağustos 2019 tarihleri arasında yapılması planlanan ustalar turnuvası, Türkiye’nin metropol kenti İstanbul’da düzenlenecek. Dünyanın bir çok yerinden usta bilardocuların katılımı ile gerçekleşecek olan 3C Survival Masters, ilk defa Kore dışında planlanıyor.

24 sporcunun katılımı ile düzenlenecek olan 3C Masters turnuvası, Kore’de olduğu gibi 4 kişinin bir masada oynadığı sistemde oynanacak. Katılacak olan 24 sporcu, UMB’nin dünya sıralamasındaki oyuncuların ilk 20’si ile 4 wildcard sporcusu olarak belirlenecek. 24 sabit sporcuya ek olarak başka oyuncuların da eklenebileceği turnuva için detaylı bilginin önümüzdeki günlerde duyurulması bekleniyor.

4 sporcu bir masada 45’er dakikalık iki periyotta oynanacak maçlarda, oyuncuların vuruş sırası bilgisayar tarafından belirleniyor. Her iki periyot için her oyuncu, 30’ar puan alarak oyuna başlayacaklar. Maç içinde bir oyuncu 1 sayı aldığında, diğer üç rakibinden birer puan kazanarak oyuna devam edecek. İlk periyot sona ermeden puanlarının hepsini kabeden sporcuya iki seçenek sunuluyor; İkinci periyottaki 30 puanını alıp oyuna devam etmek ya da kenarda oturup ilk periyotun bitmesini beklemek.

İkinci 45 dakikanın bitmesi ile birlikte, hangi oyuncu en yüksek puana sahip ise oyunu birinci olarak tamamlar. 4’er kişilik gruplar ile başlayan turnuvada, maçların birinci ve ikincileri ile üst tura gidilecek. Gruptan çıkamayan 3. ve 4. sporcular için turnuvanın ikinci günü, ikinci şans maçları düzenlenecek.

 

Turnuva hakkındaki detaylı bilgiyi önümüzdeki günlerde Kozoom.com’dan takip edebilirsiniz.
Haberin orijinali Kozoom Türkiye’de.

3 Bant3 Bant TurnuvalarıTBFUMB

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir