Türkiye Şampiyonası 1. etap şampiyonu Semih Saygıner

BilardoMax

14-17 Nisan tarihlerinde İzmir Atatürk Stadı Bilardo Tesisi’nde oynanan Türkiye Şampiyonası 1. Etap mücadeleleri sona erdi. Türkiye’nin önde gelen isimlerinin yarıştığı ve sene sonunda mili takıma girmek için mücadele ettiği ve Türkiye’deki diğer sporculardan bağımsız ayrı bir turnuva olma özelliği ile bu turnuva, bu sene ilk defa bu formatla oynanmaya başladı. 48 kişi 3’erli gruplar halinde turnuvaya başladı. Her gruptan en iyi iki sporcu, son 32’ye kaldı. Genel ortalaması; 1.197 oynanan bu turdan itibaren eleme sistemine geçildi.

Çeyrek final mücadelelerinde;  Murat Tüzül – Tolgahan Kiraz maçını Murat Tüzül 19 isteka 40-38 kazandı. Turnuvanın sürpriz maçını Cem Özkaya kazandı. Cem Özkaya – Turgay Orak karşılaşmasının galibi 34 isteka 40-38 skorla Cem Özkaya oldu.  Murat Naci Çoklu – Tayfun Taşdemir maçını 24 isteka 40-26 Tayfun Taşdemir kazandı. Berkay Karakurt – Semih Saygıner maçını 31 isteka 40-30 Semih Saygıner kazandı.

Yarı final maçlarında; Semih Saygıner ve Murat Tüzül karşılaştı. Semih Saygıner farklı galibiyet ile Murat Tüzül’ü 13 isteka 40-14 yendi. Diğer yarı final maçı ise Tayfun Taşdemir ve Cem Özkaya arasında oynandı. Tayfun Taşdemir 7 istekalık muhteşem performans ile Cem Özkaya’yı 40-7 skorla yendi.

Turnuvanın başından beri rakiplerini yenerek finale yükselen Semih Saygıner ve Tayfun Taşdemir maçı çok çekişmeli geçemedi. Tayfun Taşdemir yarı finalde gösterdiği performansını finalde gösteremedi. Semih Saygıner final maçında, 19 isteka 40-18 skorla Tayfun Taşdemir’i yenerek Türkiye Şampiyonası 1. Etap şampiyonu oldu.

Turnuvanın en yüksek serileri 15 sayı ile Savaş Bulut, Berkay Karakurt ve Tayfun Taşdemir’e ait. En yüksek maç ortalaması 5.714 ile yine Tayfun Taşdemir’e ait. Turnuva genel ortalaması ise 1.292. Milli takıma girmek için mücadele eden sporcular, bu senenin sonuna kadar 2 Türkiye Şampiyonası etabı daha oynayacaklar.
Haberin orijinali Kozoom Türkiye’de.

3 Bant3 Bant TurnuvalarıTBF

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir