Şampiyon kulüpler kupasına Türkiye’den üç takım

BilardoMax

24 spor kulübünün, nefes kesen maçlarla mücadele ettiği, 25-28 Mart tarihleri arasında İstanbul’da Bilardo Max’te oynanan Kulüplerarası 1.Lig Türkiye Şampiyonası, Perşembe günü final müsabakaları ile sona erdi.

Çeyrek finale kalan; FBN Tekstil BSK, Sakarya Üniversitesi SK, Modi Spor Kulübü, Cadde Bilardo Spor Kulübü, Mecidiyeköy Spor Kulübü, Gündüz Spor Kulübü, Karşıyaka Spor Kulübü ve Diyarbakır Bilardo Spor Kulübü nefes kesen maçlar çıkardılar. Birbirleri ile yaptıkları çekişmeli maçlar neticesinde, yarı finale kalan takımlardan FBN Tekstil BSK, Cadde BSK’yı 8-0 skorla, Diyarbakır BSK ise Mecidiyeköy SK’yı 5-3 skorla yenerek finale yükseldi. FBN Tekstil BSK ve Diyarbakır BSK arasında yapılan final maçı, iki galibiyet bir mağlubiyet ve bir beraberlik ile FBN Tekstil BSK lehine sonuçlandı

BilardoMaxHaziran ayında Porto’da yapılacak Avrupa Şampiyonası Kulüpler Kupası’na Türkiye’den üç takım katılıyor. FBN Tekstil BSK geçen senenin şampiyon takımı, Diyarbakır SK Türkiye 2.’si ve Mecidiyeköy SK ise Türkiye 3.’sü olarak Türkiye’yi temsil edecek. Avrupa Şampiyon Kulüpler Kupası 25-30 Haziran’da Portekiz/Porto’da kozoom’dan canlı olarak yayınlanacak.

Haberin orijinali Kozoom Türkiye’de.

3 Bant3 Bant TurnuvalarıTBF

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir