Yeni formatıyla Türkiye Şampiyonası


2018 yılında 4 etap boyunca yarışıp, 2019 yılı için ilk 48’e giren yıldız sporcular, bu sene yeni bir formatta yarışıyor. Türkiye Bilardo Federasyonu tarafından yürürlüğe sokulan,  2019 yılında ilk defa oynananacak olan sistemde, Türkiye Kupası ve Türkiye Şampiyonası olarak ayrılan, iki ayrı turnuva yapılıyor.

Geçen sene 1500’den fazla sporcunun katıldığı Türkiye Şampiyonaları adı altında oynanan turnuva, Türkiye Kupası ismiyle oynanmaya devam edecek. Türkiye Kupası’nda ilk 16’ya giren sporcular, seneye 48 sporcu ile düzenlenen Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazanacak. Türkiye Şampiyonası’nda sene sonunda “son 16” arasında olan sporcular ise, gelecek sene Türkiye Kupası’nda yarışacak.

Türkiye Kupası birinci etabı bu sene 19 Şubat – 4 Mart tarihlerinde Antalya’da dünya kupasının yapıldığı otelde organize edildi. Üç bant disiplininde 4 kategori, pool disiplininde 6 kategori ve bir de artistik bilardo disiplininde olmak üzere 2000’e yakın sporcu yarıştı. Önümüzdeki sene için ilk 16’ya girme mücadelesi verdiler.

BilardoMaxTürkiye Kupası 1.Etap Antalya; üç bantta dereceye giren sporcular

Türkiye Şampiyonası 1 Etabı 14-17 Nisan tarihlerinde İzmir’de Atatürk Stadı Bilardo Tesisi’nde düzenlenecek. 2018’de ilk 48’e giren sporcular 3’er kişilik 16 grup halinde ilk tura başlayacaklar. Gruplardan 2’şer sporcu 32’ye kalacak. Kalan 32 sporcu, eleme usulü ile turnuvaya devam edecek. 14-15 Nisan’da grup maçları oynanacak. 16 ve 17 Nisan’da ise eleme turları ve final turları oynanacak.

Haberin orijinali Kozoom Türkiye’de.

3 Bant3 Bant TurnuvalarıTBF

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir