Milli takımlar dünya şampiyonasını kim kazanacak?


UMB Başkanı Sn. Farouk Barki, eşli oynanan Milli Takımlar Dünya Şampiyonası sisteminin, gelecek yıl değişeceğini açıkladı. Değişmesi gerektiğini; bir çok heyecanlı maç yaşanmasına rağmen, tribünlerin yarı dolu olduğuna dikkat çekerek belirtti. Viersen’deki Milli Takımlar Dünya Şampiyonası altın madalya yarışında, dört final adayı takımla son gün bekleniyor.

Türk Milli Takımı, gruplarda yenildikleri tek rakipleri Kolombiya’yı 24 isteka 40-31 mağlup ederek yarı finale yükseldi. Maçın başından beri çekişmeli geçen ilk yarı, Kolombiya üstünlüğünde 16 isteka 20-18 bitti. İkinci yarı, Murat Naci Çoklu ve Lütfi Çenet’in ataklarıyla, Türk Milli Takımı lehine 24 isteka 40-31 skor ve 1.666 ortalama ile sonuçlandı. Robinson Morales ve Huberney Catano, bir önceki gün gösterdikleri yüksek performansı, çeyrek final maçında gösteremedi. Türk Takımı, bir önceki gün kaybettikleri, 16 isteka 40-38 sonuçlanan fantastik maçtan, çok ders çıkarmışa benziyor. Çeyrek finaldeki durum, tersine döndü. Bu şampiyona ilk defa beraber oynayan Murat Naci Çoklu ve Lütfi Çenet, yarın Türkiye saati ile 14:00’de, Güney Kore ile final mücadelesi verecek.

Hollandalılar, Vietnama karşı gergin geçen maçta, son anda atağa geçerek başarıya ulaştı. Burgman; “Rakiplerimize ne kadar güçlü olduğumuzu gösterdik” yorumunu yaptı. Normalde maçlarına iyi odaklanan Dick Jaspers, Hollanda’ya gidip geldiği için, maçtan bir saat önce salonuna girdi. Orada, ünlü kick boks oyuncusu Nico Verhoeven ile birlikte Brabant onursal vatandaşı seçildi.

Vietnam ile gergin geçen maçın ardından Hollanda’nın sevinci

Hollanda – Vietnam karşılaşmasında ilk yarı 13 isteka 20-19 Hollanda lehine sonuçlandı. İkinci yarıda aynı performansı gösteremeyen Hollanda, rakibi Vietnam’ı maçın son istekalarında çektiği sayılar sayesinde 27 isteka 40-35 yenerek yarı finale yükseldi.

Pazar günü yarı final maçları:

Türkiye saati ile

12:00: Hollanda – Belçika

14:00: Türkiye – Kore

Yenilgisiz. gelen Kore yarın Türkiye ile karşılaşacak

Diğer çeyrek final maçlarında; Kore Fransa’yı 26 isteka 40-18 gibi farklı bir skorla mağlup ederken, diğer tarafta oynanan Belçika-Avusturya maçının galibi ise, 19 isteka 40-34 skorla Belçika oldu.

Eddy Merckx Belçika için maç sayısı atarken

Yarın Türkiye ile yarı final maçına çıkacak olan Kore ve bugün Avusturya’yı yenen Belçika, turnuvanın başından beri yenilgisiz devam eden iki takım. Belçikalılar aynı zamanda üç maçı en iyi ortalama ile bitiren takım. Belçika:1.797, Türkiye:1.663, Vietnam:1.630 Hollanda:1.609 ve Kolombiya:1.586. Çeyrek final maçlarında Türkiye 11 sayı ile en yüksek seri yapan takım. Belçika’nın ise 10 sayısı var.

Haberin orijinali Kozoom Türkiye’de.

3 Bant3 Bant Turnuvaları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir